Haber

Uşak Üniversitesi Akademisyenleri İsrail’in Gazze Saldırısını Protesto Etti

Uşak Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenler, İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik baskınlarını protesto etti.

1 Eylül Yerleşkesi Rektörlük binası önünde toplanan Türk ve Filistin bayraklı akademisyenler, “Filistin halkı yalnız değildir” yazılı pankart açtı.

Camia adına basın açıklamasını Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Yusuf Kabakcı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 7 Ekim’den bu yana binlerce çocuk ve kadının hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Gazze’de tüm dünyanın gözü önünde bir insanlık suçu işlendiğini belirten Kabakcı, “İsrail’in masum sivillere yönelik zulmü göz ardı edilemez. Filistin halkına, uluslararası sivil toplumlara yapılan bu korkunç ve çağ dışı zulüm. Bu vahşete seyirci kalanlar ve İsrail’in saldırılarına destek verenler.” Ülkeleri şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Gösteriye katılan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitelerinin tesislerinde İsrail ürünlerini boykot etme kararı aldıklarını belirtti.

Savaş, herkesi boykota çağırdıklarını belirterek, “Verdiğimiz her kuruşun Filistin’e bomba gibi düşeceğini unutmayalım. Bu nedenle lütfen onların ürettiği malları satın almayın.” dedi.

Gösteriye öğrenciler de destek verdi. Açıklamanın ardından katılımcılar Filistinliler için dua etti.

karapinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu