Ekonomi

MASKİ Seyitli İlçesine 5 Megavatlık Güneş Enerji Santrali İnşaatında Son Aşamaya Geliyor

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Yunusemre ilçesi Seyitli Mahallesi sınırlarında 146 milyon 316 bin TL yatırımla inşa edilen 5 megavatlık güneş enerjisi santralinin pano montajlarında son aşamaya gelindi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, çevreci yatırımlarıyla gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Manisa bırakmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Yunusemre ilçesi Seyitli Mahallesi sınırlarında 146 milyon 316 bin TL yatırımla inşa edilen 5 megavatlık güneş enerjisi santralinde 13 bin 894 panelin montaj işleri yapılıyor. , son aşamaya geldi.

Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Emir, “Yönetim olarak geçtiğimiz yıllarda Seyitli mahallemize 1 megavatlık güneş enerjisi santrali kurduk. Bu tesisin ardından ülkemizde de pano montajlarında son aşamalara geldik. Mahallemiz sınırları içerisinde 146 milyon 316 bin TL’lik yatırımla inşaatına başladığımız 5 megavatlık tesisi, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün vizyonuyla çevremizi korumak için yatırımlarımız devam edecek. şehir.” – MANİSA

haber-pursaklar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu