Haber

Mahinur Özdemir Göktaş’ın Bakan Olması Belçika Basınında Büyük Ses Getirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinede Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na Mahinur Özdemir Göktaş’ın atanması Belçika basınında geniş yer buldu.

BELÇİKA BASINDA MUHTEŞEM ETKİLER OLDU

Belçika’nın Fransızca ve Flamanca yayın yapan tüm büyük haber kuruluşları, Belçika’nın başkenti Brüksel’de dünyaya gelen ve daha önce Brüksel Parlamentosu’nda milletvekili olarak görev yapan Göktaş’a sayfa ve bültenlerinde yer verdi.

İLK HABER OLARAK VERDİLER

Belçika haber ajansı Belga’nın haberini kullanan Belçika basını, haberi “Eski Brüksel Milletvekili Mahinur Özdemir Erdoğan hükümetinde bakan oldu” manşetiyle duyurdu. Bazı medya kuruluşlarında ilk haber olarak Göktaş’ın bakanlık görevine atanması verildi.

KABİNDEKİ TEK KADIN BAKAN

Mahinur Özdemir Göktaş’ın kabinedeki tek kadın bakan olduğu haberde, Göktaş’ın biyografi bilgilerine de yer verildi. Haberde Göktaş, 2009’da Brüksel Parlamentosu’na seçildiği, ilk başörtülü milletvekili olduğu, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni tezini tanımadığı ve daha sonra 2015’te siyaseti bıraktığı gerekçesiyle 2015’te partisinden ihraç edildi. Belçika. Göktaş, 2020 yılında Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu